top of page
hamburgerbutton.png
gaisipeleks.png

Mana pieeja

Rietumu kultūrā ierasts dzīvot duālismā. Pat, ja tas tieši netiek demonstrēts, ir pieņemts uzskatīt, ka cilvēku biznesā vada prāts, savukārt tiem, kuri meklē savs sirds ceļu, reti kad tiek piedēvēta biznesa domāšanas spēja. Kāpēc šāds dalījums? Kāpēc mēs cenšamies atdalīt prātu un sirdi? Vai tas vispār ir iespējams? Man tas vienmēr ir šķitis absurdi, jo cilvēks taču ir dzīvs veselums, kam būtu jāspēj dzīvot mierā un harmonijā ar abām šīs dualitātes pusēm.

Tomēr tā tas ir, un rezultātā mēs bieži krītam galējībās. Cilvēkiem biznesā piemirstas, kas viņi ir patiesībā, savukārt garīgo prakšu piekopēji zaudē saikni ar laicīgo pasauli, finansiālu labklājību un dzīvi “šeit un tagad”.


Domājot par šo tēmu, tapa mana pirmā grāmata "Joga un pārdošana" (2016) – mans personīgais stāsts par harmoniskas dzīves radīšanu biznesā –, un arī šodien vēlos turpināt par to runāt. Runāt par dabisku cilvēka vajadzību nokļūt sev tuvāk, arī tad, ja ikdiena aizrit biznesa vidē, un runāt par vajadzību būt saskarsmē ar realitāti un visu mums apkārt notiekošo trakumu arī tad, ja garīgā prakse sāk šķist kā glābiņš no ikdienas.

Liela daļa mūsdienu sabiedrības skaidri apzinās, kā patiesībā ir būt biroja darba vidē. Mēs visi, mani ieskaitot, esam saskārušies ar izdegšanu, pastāvīgu stresu un nemitīgu spiedienu. Tas ir dzīvesveids, kurā ir viegli “pazust tulkojumā” jeb apjukt prioritātēs. Pat nemanot zūd spēja izvērtēt ģimenes, karjeras un personīgo mērķu lomas dzīvē.

 

Darbs no mūsdienu cilvēka prasa daudz, un jāatzīst, ka redzu daudzus, kas bēg no šīs vides – pamet darbus, pārvācas uz laukiem taisīt pastalas un māla traukus, kļūst garīgi un atsakās no laicīgās dzīves baudām… Jā, tie ir risinājumi, tomēr ne visiem tie der. Pilsētas ritms joprojām ir daudzu cilvēku dzīves neatņemama daļa, un, prasme izdzīvot tajā ir vienīgais veids, kā sevi realizēt uz visiem 100. Tomēr problēma ar mūžīgo stresu paliek.

Kāds ir risinājums? Man ir izdevies atrast savu īpašo pieeju, kā radīt līdzsvaru starp abiem šiem poliem – prātu un sirdi.

Koučings un jogas prakse ir divi instrumenti, kurus izmantoju un esmu apguvusi pati, un caur kuriem aicinu arī citus iepazīt pašam sevi, savu radošo potenciālu un jaunas iespējas. Ja koučinga būtība ir strukturizēt lietas un sakārtot prāta darbību, tad jogas būtība ir vairot spēju ieklausīties savā sirdsbalsī. Ilggadēja prakse abos virzienos ir devusi augļus dažādos dzīves uzdevumos gan man pašai, gan maniem klientiem – ambicioziem un uz saviem mērķiem fokusētiem uzņēmējiem, dažāda līmeņa vadītājiem un speciālistiem, kas ir nepārtrauktā pilnveides procesā.

Gan koučings, gan joga ir spēcīgi apzinātības instrumenti, kas palīdz saskatīt pašam sevi, pieņemt un ieraudzīt jaunas iespējas. Skatoties atsevišķi, joga nozīmē savienot garīgo un fizisko aspektu, savukārt koučings ir metode, kas ātri un efektīvi ļauj apzināties savus iekšējos resursus un izveidot loģisku soļu secību noteikta mērķa sasniegšanai. Abos virzienos atbildību uzņemamies paši, neviens cits.

Diendienā pielietojot abus šos instrumentus, esmu atklājusi to, ko visi patiesībā jau sen zina – nokļūšana tuvāk sev var palīdzēt šo biznesa vidi iemīlēt un sākt uz to skatīties ar pieņemšanu. Darbā ar klientiem redzu, ka vienas, visiem derīgas receptes nav, taču uzmanības pievēršana saviem iekšējiem procesiem ļauj saglabāt savas personības kodolu, un tieši tā ir atslēga spējai kvalitatīvi palikt Rietumu kultūrā, būt saskarē ar realitāti un biznesa vidi, iemācoties gūt baudu un gandarījumu no tās.

 

Būt biznesā ir forši, būt ambiciozam ir apsveicami un prast būt dzīves ritenī kvalitatīvi ir lieliski. Šis ir nenovērtējams laikmets, kas sniedz iespējas veidot pasauli tādu, kādu to vēlamies. Tomēr, dzīvošana šajā nemitīgi augošajā ritmā, mums rada arvien lielāku atbildību rūpēties par sevi un savas nervu sistēmas veselību, un būšana milzīgajā informācijas apritē, liek arvien apzinātāk domāt par savas dzīves prioritātēm un patiesajām vērtībām. Tāpēc priecājos, pasaulē un arī Latvijā redzot arvien vairāk uzņēmumu, kuru vadītāji domā ne tikai par laikā paveiktiem darbiem, bet arī par savu darbinieku mentālo veselību.

Strādājot ar biznesa vides cilvēkiem, izmantoju abus savus instrumentus – koučingu un jogu. Pamatā strādāju ar cilvēkiem individuāli, taču esmu atvērta arī šo instrumentu ieviešanai uzņēmuma kolektīvu rutīnā.

 

Caur individuālajam koučinga sesijām palīdzu uzņēmuma darbiniekiem saprast savas lomas, uzdevumus un uzņemties apzinātu atbildību par turpmākajām darbībām; saprast sasniedzamos mērķus un skaidru soļu programmu, kā tos sasniegt. Sesijās mēs mācāmies mērķus sasniegt ar prieku un gūt gandarījumu no rezultāta.

 

Caur semināriem "Kā sakārtot prioritātes?", "Stresa vadība" un "Paškoučings" radu labvēlīgu augsni apzinātai domāšanai par regulāru prioritāšu sakārtošanu un motivācijas atrašanu darbiem, kas tiek mūžīgi atlikti; dalos ar ikdienas tehnikām nervu sistēmas atslābināšanai un saspringuma mazināšanai; ceļu darbinieku prasmi saskatīt iespējas un rast risinājumus problēmsituācijās.

 

Caur kundalini jogas nodarbībām uzņēmumiem palīdzu uzņēmuma darbiniekiem atgūt elpu no dinamiskā skrējiena, kur darbs dzen darbu, uz mirkli iztukšot galvu un pamanīt vēl neapgūtu iespēju rezerves.

 

Caur individuālajām sesijām "Ārpus ierastā" apvienoju koučinga un jogas spēku. Tajās strādājam ar konkrētu klienta mērķi – sākam koučinga sesiju, un pēc tās turpinām nodarbību uz jogas paklājiņa.

Ja arī Tev vai Tavam uzņēmumam ir interese uzsākt ceļu pretī prāta un sirds savienošanai, iegūt līdzsvaru un harmoniju, saglabājot dzīves ritmu un vairojot darba produktivitāti, sazinies!

Mēs katrs pats veidojam savas dzīves polus un izvēlamies, cik pretnostatīti tie ir.

Izvēlies līdzsvaru!

Īss ieskats manā izglītībā un profesionālajā darbībā

2012 līdz šim brīdim. ICF Latvia (International Coach federation) biedre

2017-2018. ICF Latvia valdes locekle

2017-2018 BNI Latvia (Business network international) Zapp grupas vadības komandas biedre

2017-2018. Talentor Latvia pārdošanas projektu vadītāja, personāla atlases projektu konsultante, koučs

2011-2017. Eiro Personāls klientu attiecību vadītāja

2009-2011. Henkel Latvia pārdošanas pārstāve Rīgas regionā 

 

2012. Kundalini jogas skolotājas sertifikāts

2012. Kouča sertifikāts, ACC pakāpe

2008. Maģistra grāds personāla vadībā 

2006. Bakalaura grāds sociālajā darbā un sociālajā pedagoģijā

2006. Pirmās pakāpes augstākā profesionālā izglītība biznesa administrācijā

 

2018. Grāmata "Kā gūt panākumus Latvijā" (līdzautore)

2016. Grāmata "Joga un pārdošana" (autore) 

 

2017. Uzstāšanās konferencē "Starptautiskā koučinga konference"

2017. Uzstāšanās konferencē "Personāls un darba tiesības"

2016. Uzstāšanās konferencē "Grand sales" 

2014. Uzstāšanās konferencē "Pārdošanas formula" 

bottom of page