top of page
hamburgerbutton.png
gaisipeleks.png

Par mani

Iepazīsimies!

Esmu Laura Vanaga-Mickeviča, dzimusi vidzemniece, kas no 18 gadu vecuma sevi sauc par rīdzinieci. Trīs dienas, kas nodzīvotas ārpus Rīgas, man ir par maz, piecas – par daudz; laukos man vajag ienest pilsētas elpu un pilsētā – atrast lauku šarmu. Esmu cilvēks, kas vienmēr tiecas izzināt, izprast un pamēģināt; cilvēks, dažkārt iebāž savu degungalu tur, kur nedrīkst un mēdz dabūt par to brāzienu. Es ticu, ka katram cilvēkam šūpulī ielikts viņa talants jeb kas tāds, ko tikai viņš spēj izdarīt visskaistāk un labāk.

Ikdienā esmu koučs un kundalini jogas pasniedzēja.

Komunikators. Networking frīks. Sava ceļa gājējs. Citi runā, ka man padodas iedvesmot, un klīst nostāsti, ka es darbojos uz saules baterijām. Nākas vien piekrist. Esmu arī grāmatas "Joga un pārdošana" (2016) autore un līdzautore grāmatai "Kā gūt panākumus Latvijā" (2018). 

…un vēl es esmu cilvēks, kam besī ārā burbulis, kurā dzīvojam, un no kura nespējam izkļūt, pat gribēdami. Ikdienā vēroju, kā cilvēki sevi izdedzina, atdodot savas spējas, talantus un augstāko radošo potenciālu procesos, kas nesniedz gandarījumu, un tas mani dziļi skar.

Skolotājs Dalailama ir teicis, ka cilvēks ir savāda būtne – gatavs ieguldīt savā karjerā un darbā visus spēkus, lai nopelnītu naudu, ko mūža nogalē iztērēt par veselību, ko zaudējis karjeras un darba dēļ. Protams, par to var pasmaidīt, taču mani novērojumi liecina, ka šis dzīves modelis tiek uzskatīts par normu. Tomēr vai tas tiešām ir viss? Mūsu dzīves paiet atdodot enerģiju tam, kas mums būtībā nesniedz prieku. Savukārt prieks ir kļuvis par tādu kā ekstru, kurš jāmācās atgūt. Vai tas nav greizi?

Neliegšu, ka arī pati esmu bijusi dzīvs piemērs šai Rietumu sabiedrības galējību drāmai, ar kuru saskaramies diendienā. Esot līdz ausīm biznesā, darbos, darījumu gādāšanā un slēgšanā uzņēmuma labā, man bija tā iespēja piedzīvot sindromu, ko sauc par Izdegšanu. Gadu pēc tam, kad biju uzstājusies HR konferencē ar tēmu "Dzīve kā triatlons", attapos dzīvojot kārtīgā Iron Man distancē. Cenšoties pieveikt to extra mail un sagādāt ne tikai torti, bet arī košu ķirsīti uz tās, es darīju visu, lai rezultāts pārspētu gaidīto. Mana iespaidīgā to do liste rezultējās trauksmē, nespējā aizmigt, nogurumā, nespējā koncentrēties un kļūdu pieļaušanā, un ilgu stundu pavadīšana nomodā sāka ikdienu pārvērst murgā. Manis piekoptās meditācijas un elpošanas prakses sniedza vairs tikai īslaicīgu rezultātu, līdz pienāca mirklis, kad nolēmu paskatīties patiesībai acīs un godīgi atzīst sev – esmu izdegusi.

 

Ko es iemācījos? Noķert sevi aiz astes – pamanīt situācijas, kas signalizē par iestrēgšanu vāveres ritenī un laicīgi apstāties. Vēl es ieguvu vēlmi runāt par šo tēmu – aicināt aizdomāties par tempu, kādā dzīvojam. Veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi ir kļuvušu par mūsdienu kulta kaiti, un brīžiem šķiet, ka dažam, kombinācijā ar maratona tipa dzīvesveidu, tā pat ir lieta, ar ko dižoties. Tomēr, vai tas tā tik tiešām ir? Ārējā spozme un būšana uz viļņa liek izriezt krūtis un degunu pacelt augstāk, taču gūtais gandarījums ir īslaicīgs, un ikvienam dzīvē pienāk brīdis, kad jāaizdomājas par to, kas notiek iekšienē.

Es iemācījos apstāties skrējiena vidū un atrast līdzsvaru sevī. Vēl būtiskāk - apguvu apvienot pilsētas ritmu un dabas plūdumu sevī, kas ir ļoti daudz.

Savu ceļu es piepildu apvienojot koučinga un jogas prakses, ko esmu pārbaudījusi gan pati uz savas, gan uz savu klientu ādas. Es zinu, ka un kā tās strādā, un esmu ar mieru to parādīt arī Tev.

Mana profesionālā darba pieredze vairāku gadu garumā bijusi pārdošanas jomā personāla konsultāciju biznesos. Esmu strādājusi vietējos un starptautiska mēroga uzņēmumos, pieredzējusi dažādus vadības stilus un iepazinusi dažādus cilvēkus. Kā individuālais koučs konsultējusi ambiciozus un uz saviem mērķiem fokusētus uzņēmējus, dažāda līmeņa vadītājus un speciālistus, kas ir nepārtrauktā pilnveides procesā. Savukārt privātajā dzīvē mani vienmēr ir pavadījusi joga un tās tehnikas iekšējā līdzsvara atgūšanai.

 

Tā tas bija līdz mirklim, kad nolēmu radīt sev tīkamu darbu pati. Tāpēc izveidoju zīmolu

Breathe. Slowly. Now, kas apvieno un biznesa klientiem piedāvā izmantot gan koučinga, gan jogas praksi.

Vēstījums – Elpo. Lēni. Tagad – ir mans aicinājums neatlikt un jau tagad paņemt mirkli sev, dziļi, ieelpot, izelpot un atļaut būt tam, kas esi! Pati esmu izkāpusi un aicinu arī citus izkāpt no ierastā. Darot savu darbu, vēlos palīdzēt piecelties tam, kurš paklupis, bet gatavs celties un turpināt darīt – arī tam, kurš nezina, kā nonākt pie vēlamā, taču ir gatavs meklēt savu ceļu un iespējas.

 

Priecājos par katru cilvēku, kurš ienāk manā dzīvē, taču vislabāk man patīk un padodas strādāt ar tādiem, kuri ir tieši, atklāti, nesamāksloti un ieinteresēti. Tie ir cilvēki, kuri var piedzīvot neticības brīžus sev, taču apzinās, ka pieklauvējot, durvis tiks atvērtas. Ja es spēju palīdzēt atvērt kādas durvis vai (pat labāk) logu – ejam kopā!

Īss ieskats manā izglītībā un profesionālajā darbībā

2021 līdz šim brīdim ICF Latvija viceprezidente

2021 līdz šim brīdim BNI Global Power Team International Networking Group koordinatore

2020 līdz šim brīdim CoachHub koučs

2012 līdz šim brīdim ICF Latvia (International Coach federation) biedre

2017-2018 ICF Latvia valdes locekle

2017-2018 BNI Latvia (Business network international) Zapp grupas vadības komandas biedre

2017-2018 Talentor Latvia pārdošanas projektu vadītāja, personāla atlases projektu konsultante, koučs

2011-2017 Eiro Personāls klientu attiecību vadītāja

2009-2011 Henkel Latvia pārdošanas pārstāve Rīgas regionā 

 

2012 Kundalini jogas skolotājas sertifikāts

2012 Kouča sertifikāts, ACC pakāpe

2008 Maģistra grāds personāla vadībā 

2006 Bakalaura grāds sociālajā darbā un sociālajā pedagoģijā

2006 Pirmās pakāpes augstākā profesionālā izglītība biznesa administrācijā

 

2018 Grāmata "Kā gūt panākumus Latvijā" (līdzautore)

2016 Grāmata "Joga un pārdošana" (autore) 

 

2017 Uzstāšanās konferencē "Starptautiskā koučinga konference"

2017 Uzstāšanās konferencē "Personāls un darba tiesības"

2016 Uzstāšanās konferencē "Grand sales" 

2014 Uzstāšanās konferencē "Pārdošanas formula" 

bottom of page