top of page

Kā tapa grāmata "Joga un pārdošana"

Intervija ar mani portālā SlowYogaLife.com.


Grāmatas par jogu latviešu valodā nav daudz, labu grāmatu, kuras sarakstījuši vietējie autori gandrīz nemaz. Patīkams pārsteigums tādēļ vēl jo vairāk ir Lauras Vanagas-Mickevičas nu pat iznākusī grāmata "Joga un pārdošana".


Sazinājos ar Lauru, lai uzzinātu par ko ir šī grāmata un kādus noslēpumus tajā meklēt. Zinot Lauru varu droši apgalvot, ka šī grāmata būs īsts atradums ne tikai jogotājiem un tiem, kas nodarbojas ar "pārdošanu", bet ikvienam, kas grib paplašināt savas apziņas apvāršņus. Manuprāt, šī grāmata ir lielisks pierādījums tam, ka joga nav tikai tas, ko mēs darām ar savu ķermeni uz jogas paklājiņa… joga ir kas vairāk , ir laiks to pieņemt un saprast, kā joga var palīdzēt mūsu ikdienas nodarbēs.

Kā Tev radās ideja uzrakstīt šo grāmatu? Vai tas ir tas, ar ko Tu ikdienā nodarbojies? Ar jogu un pārdošanu?


Ideja uzrakstīt grāmatu bija mans apzināts lēmums, un došanas praktizēšana. 2014. gada rudenī biju uzaicināta uzstāties konferencē "Pārdošana formula", kurā stāstīju par savu pieredzi pārdošanā. Ņemot vērā, ka teorētiskas sarunas bieži vien neatstāj neko paliekošu un jēgpilnu, tad mans stāsts bija balstīts tikai uz praktiskiem piemēriem jeb to, ko esmu pārdošanas darbā piedzīvojusi pati. Pēc konferences saņēmu atgriezenisko saiti par mana stāsta lietderību un vēlmi pamēģināt dotos ieteikumus dzīvē. Piemēram, elpošanas tehnikas, pozitīvu apgalvojumu skandēšana un koučings konferences dalībniekos izraisīja interesi uzzināt par tiem vairāk.


Intuīcijas vadīta, pieņēmu lēmumu, ka savu pārdošanas, jogas un koučinga pieredzi aprakstīšu plašāk. Interesanti, ka rakstīšana man pašai izvērtās tik aizraujoša, ka nevarēju apstāties, tāpēc nākamais lēmums bija ietērpt to visu grāmatā.

Rakstīju laikā, kad dzīvoju mājās ar savu otro bērnu, un tas izvērtās kā īpašs rituāls, jo darīju to tikai tad, kad man bija brīvs brīdis un iedvesma. Skaidrs, ka mammām brīvbrīži un iedvesma ir diezgan nesavienojami jēdzieni, un līdzīgi bija arī man, kad starp grāmatas radīšanu bija īsāki un garāki starpposmi.

Runājot par tēmas aktualitāti, tad pēdējā laikā, runājot ar cilvēkiem, kuri nāk uz jogas nodarbībām, arvien vairāk redzu, cik izaicinoši praksē ir savienot darbu un garīgo sfēru. Šis laiks ir tik dinamisks un ātrs, un informācijas tik daudz, ka atrast savu pieeju nemaz nav viegli. Tāpat tam cilvēkam, kurš ir pievērsies garīgajai attīstībai, nākas sevi piespiest, lai katru dienu atrastos aktīvā biznesa ikdienā, kur “darbs dzen darbu”.

Grāmatā ir daudz un dažādu praktisku piemēru, kurus esmu pārbaudījusi pati. Trīs “vaļi” – pārdošana, koučings un joga - man māca būt apzinātai, un ir dažādas prakses, caur kurām man izdevies sasniegt labākus rezultātus biznesā un personīgajā dzīvē.


Kas ir Tavi lielākie iedvesmas avoti?

Tieši bērni, viņu zinātkāre un dzīvīgums dod man spēku attīstīties un paskatīties uz pasauli citām acīm. Pavisam noteikti bērni ir mani lielākie skolotāji un iedvesmotāji.


Tavs īpašais novēlējums lasītajiem?


Mans vēlējums ir vienkāršs un cilvēcīgs. Es aicinu Tev pieņem pašam sevi un ieraudzīt sevī īpašo, unikālo "stīgu"! Vairo iekšējo mieru un pārliecību par sevi, jo viss tāpat atnāks īstajā laikā un vietā!

43 views
bottom of page