top of page

Kundalini joga snaudošā potenciāla atmodināšanai

Publikācija blogā HappyWhispers.lv.


Kas ir kundalini joga? Man uz šo jautājumu ir divas atbildes. Viena ir tā, kuru saņēmu kundalini jogas pasniedzēju programmā, savukārt otra ir manis pašas atrasta. Sākšu ar pirmo.

Kundalini joga ir sena mācība, kuru 1969. gadā uz Ameriku atveda augstas klases skolotājs Jogi Badžans. Kopš tā laika šīs zināšanas izplatījās visā pasaulē un tiek pielietotas vēl šodien. Senāk šī mācība bija slepena.


Kundalini nozīmē "iemīļotās matu cirta" un, atritinot šo cirtu, tiek pamodināts kundalini – radošais potenciāls, kas snauž katrā no mums un rada spēcīgas pārmaiņas apziņā. Fiziskajā ķermenī šī neizmantotā enerģija tiek virzīta augšup pa mugurkaulu, līdz sasniedz galvas virsu un aktivizē epifīzes sekrēciju. Kundalini joga lieliski nomierina nervu sistēmu un apstādina "prāta viļņus", tāpēc tā ir īpaši piemērota mūsdienu trauksmainajam dzīves ritmam.

Atceros, ka katru reizi, sākoties nodarbībai, sev iekšēji teicu: "Tas ir mans, tas ir mans! Esmu mājās!" Un tad sāku izzināt, kas tad ir šī nezināmā un vienlaikus tik pazīstamā māju izjūta. Pieteicos kundalini jogas skolotāju programmai un sāku rakt dziļāk. Ieguvu plašu informācijas apjomu, kas radīja jaunu augsni vēl nebijušiem jautājumiem un atbildēm. Kundalini joga manā dzīvē ienāca viegli un dabiski, pārveidojot manī mītošās “bildes” par sevi un pasauli kopumā.


Varu teikt, ka jogas pasniegšana man ir liela dāvana. Redzu, ko tas dod man un cilvēkiem, kuri piedalās nodarbībās. Kundalini joga man ir kā ceļš, kurā varu realizēt sevi, lai apzinātos savas iespējas un iedvesmotu, paceltu citus. Lai dotu otram, man pašai jābūt sakārtotai un pilnai gaismas. Aplami domāt, ka jāsāk no otra gala!


Skolotājs Jogi Badžans daudz rakstījis par labklājību. Man ļoti tuva ir doma, ka cilvēks dod to, kas viņam ir. Labklājība parāda, kā mēs rīkojamies ar saviem resursiem jeb to, kas mums ir. Ja tev ir nauda, dalies ar citiem; ja nav naudas, tad velti savu laiku! Proti, tu veicini labklājību savā dzīvē ar došanu.


Viens no kundalini jogas lielākajiem uzdevumiem ir apzināta dzīvošana – būt šeit un tagad. To vēl tikai mācos un regulāri šajās mācību stundās iestrēgstu un kārtoju eksāmenu, jo prāts izdomā savus scenārijus un skrien laikam pa priekšu. Tā būšana pašam nav nemaz tik vienkārša, jo dzīvojam sociālā vidē, kurā informācijas ir pārāk daudz!

Saku paldies bērniem, ka viņi mani piespiež domāt par vidi, kurā dzīvojam! Vasaras pavadām laukos, sasmaržojot jasmīnus un klausoties putnu čivināšanā.


Kundalini joga ir veids kā sakārtot sevi un sākt spīdēt, apzinoties sevi un paskatoties uz sevi no malas. Kundalini joga manā dzīvē ir brīnums, caur kuru pievelkas jaunas, neticamas situācijas, ko pieņemu ar pateicību. Tāpat īpaši skaistas ir kundalini mantras, kas liek manai dvēselei dziedāt un prātam apklust.


Katrai mantrai ir konkrēts skaidrojums un iedarbība. Piemēram, "sēklas" mantra kundalini jogā ir "Sat Nam", kas nozīmē "patiesība ir mana identitāte". Tā dod iespēju būt sev pašam, bezgalīgam un notīrītam no visa liekā.


Jogas prakses jāveic regulāri un dažkārt saspringtajā ikdienā atrast laiku nav viegli, tāpēc katru dienu atceros skolotāja Jogi Badžana vārdus – "Pacietība atmaksājas. Radītājs ir gatavs tevi atbalstīt, ja būsi tas, kas esi!"


Šis aicinājums runā par līdzsvaru un pacietību. Viss notiks tāpat, tikai esi pacietīgs un neskrien laikam pa priekšu! Dažkārt gribās sūkstīties, ka neatliek laika sevis sakārtošanai, jo jāauklē bērni, jāstrādā, taču esi pacietīgs! Jogas vingrojumus vari pildīt kopā ar bērniem un darbā datora austiņās klausīties mantras. Viss ir iespējams! Izklausās vienkārši, vai ne?! Tas ir vienkārši, tikai ceļš, pa kuru dodies, ne vienmēr ir taisns – ir arī līkumi un ceļazīmes, pēc kurām vadīties.

Kundalini jogas nodarbības formāts

 • Noskaņošanās

 • Iedziedāšanās

 • Iesildīšanās

 • Krija jeb vingrojumu komplekss noteiktā secībā

 • Relaksācijas daļa balansam

 • Meditācija

 • Izdziedāšanās

Nodarbība ilgst aptuveni 90 minūtes.


Ieguvumi

 • Enerģijas pieplūdums

 • Spēcīga, stabila nervu sistēma

 • Iekšējs miers

 • Labākas koncentrēšanās spējas

 • Mierīgs prāts


Kundalini jogas nodarbības grupās vai individuāli notiek Baltajā pirtī, Pīlādža zālē, Tallinas ielā 71, Rīgā.

41 views
bottom of page